Експерименти в області поліпшення (зміцнення) поверхні металовироби почалися в другій половині ХХ століття, тоді активно почали розвиватися нанотехнології. На сьогоднішній день існує досить велика кількість різновидів нанопокриттів з високими показниками зносостійкості, в тому числі і CVD.
Найчастіше CVD використовується там, де важливо зробити металовироби високої міцності, наприклад: ріжучі інструменти. Само по собі CVD-покриття складається з декількох дуже тонких шарів, які наносяться послідовно: карбід титану, оксид алюмінію і нітрид титану.
Для того щоб нанести CVD покриття на інструмент або заготовку необхідний вплив дуже високих температур – понад 500 градусів Цельсія.
До основних переваг металовиробів, на які було нанесено нанопокриття, слід віднести:
– високі показники зносостійкості;
– несхильність до деформації при впливі високих температур;
– високі показники корозійної стійкості.
А очевидним недоліком таких інструментів є їх висока вартість. Втім, останнім часом технології розвиваються стрімко і можна очікувати зниження вартості нанопокриттів.
Фахівці компанії Stalone готові відповісти на всі ваші запитання, що стосуються металообробки і виробництва металовиробів, а також надати широкий спектр послуг.